trasa

mapa

Już teraz możesz zapoznać się z trasą Gothica Trail.

Możesz ją pobrać w formie śladu GPS i wgrać do swojego urządzenia nawigującego.

Pamiętaj jednak, że prezentowany kształt trasy nie jest jeszcze ostateczny i będzie ulegał drobnym modyfikacjom. Kolejne wersje jak i finalna wersja śladu będą publikowane na tej stronie i połączone z odpowiednim komunikatem do wszystkich zarejestrowanych uczestników.

wersja: GT_v1.1

lasy pola szutry

Gothica Trail, to mieszanka różnych epok, historii, krajobrazów i odcinków do pokonania. Jak początek dziejów Gotów na Pomorzu, zaczyna się nad brzegiem Bałtyku i rozciąga wgłąb Pojezierza Pomorskiego.

Głównym założeniem od samego początku projektowania trasy, była przyjemność z jazdy, czyli sprawne przemieszczanie się w surowym otoczeniu natury po twardym i równym gruncie. Charakter trasy jest zróżnicowany, od gładkich i płaskich asfaltów na starcie, przez betonowe dywany, naturalne ścieżki gruntowe lasów, szutrowe autostrady i serpentyny, aż po kamieniste zjazdy i podjazdy w wąwozach strumieni i rzek.

Choć trasa była wyznaczana z naciskiem na przejezdność i szybkość przelotową (to kochamy najbardziej), ścieżki wytyczane tak, żeby nie tonąć w piachu lub błocie, to są fragmenty trudniejsze technicznie, które tylko dodadzą wyrafinowanego smaku przygody i walki.

Na trasie Gothica Trail nuda Wam nie grozi!