trasa

mapa

Oficjalna i ostateczna trasa edycji GOTHICA TRAIL 2022!

Możecie pobierać i wgrywać w GPS’y!

Osoby korzystające z aplikacji RWGPS, proszę pobierzcie sobie najnowszy ślad w wersji 2.3 z naszej darmowej biblioteki eventu. Dostępny jest też ślad podzielony na 4 części dla potrzebujących mniejszych plików.

Odcinki czerwone, to zazwyczaj nawierzchnie asfaltowe. Biało-czerwone to szutry, leśne ścieżki lub utwardzone drogi pożarowe. Nie są to jednak dokładne dane.

Pojawiły się na mapie specjalne znaczniki, potrzebne Wam w trakcie maratonu. Szczegóły zadania specjalnego znajdziecie w Waszych skrzynkach mailowych oraz na naszym FB! Ta zabawa wyłącznie dla chętnych i nagradzana dodatkowymi trofeami dla Zdobywców.

W lewym górnym rogu okna mapy kliknij  „View Full Version” aby zobaczyć więcej szczegółów mapy, lub „Send to Device” by pobrać dla swojego urządzenia nawigującego.

Klikając poniższy guzik „Pobierz GPX”, możesz skopiować bezpośrednio ślad trasy w pliku na swój komputer lub smartfon. Możesz też pobrać ślad wprost ze strony Ride With GPS, wybierając format pliku .gpx

Można pobrać tez paczkę z podzielonym śladem na 4 części.

lasy pola szutry

Gothica Trail, to mieszanka różnych epok, historii, krajobrazów i odcinków do pokonania. Jak początek dziejów Gotów na Pomorzu, zaczyna się nad brzegiem Bałtyku i rozciąga wgłąb Pojezierza Pomorskiego.

Głównym założeniem od samego początku projektowania trasy, była przyjemność z jazdy, czyli sprawne przemieszczanie się w surowym otoczeniu natury. Charakter trasy jest jednak zróżnicowany: od gładkich i płaskich asfaltów, przez betonowe dywany, naturalne ścieżki gruntowe lasów, szutrowe szlaki i serpentyny, aż po kamieniste i korzeniste zjazdy i podjazdy oraz wąwozy strumieni i rzek.

Choć trasa była wyznaczana z naciskiem na przejezdność i szybkość przelotową, ścieżki wytyczane tak, żeby nie tonąć w piachu lub błocie, to są fragmenty trudniejsze technicznie, które tylko dodadzą wyrafinowanego smaku przygody i walki.

Na trasie Gothica Trail nuda Wam nie grozi!