trasa

mapa

Dzisiaj jeszcze nie publikujemy trasy edycji 2022, która jest dopieszczana, ale możesz tutaj zapoznać się z trasą Gothica Trail 2021. Nie publikujemy jej jeszcze z jednego powodu – by zapewnić Wam maksimum niespodzianki i frajdy z pokonywania szlaku.Trasa będzie miła 350-400 km, ok 2000 m przewyższeń i limit czasu 55-60 h – zależnie od finalnej wersji i trudności trasy.

Jak tylko zakończymy przygotowania nowej trasy, będziesz mógł ją pobrać w formie śladu GPS i wgrać do swojego urządzenia nawigującego. Damy Wam o tym znać w odpowiednim komunikacie.

W lewym górnym rogu okna mapy kliknij  „View Full Version” aby zobaczyć więcej szczegółów mapy i znaczniki Kamieni Milowych szlaku. Znaczniki te będą widoczne również na mapie w Waszych urządzeniach nawigujących w trakcie wyścigu.

Klikając poniższy guzik „Pobierz GPX”, możesz skopiować bezpośrednio ślad trasy w pliku na swój komputer lub smartfon.

lasy pola szutry

Gothica Trail, to mieszanka różnych epok, historii, krajobrazów i odcinków do pokonania. Jak początek dziejów Gotów na Pomorzu, zaczyna się nad brzegiem Bałtyku i rozciąga wgłąb Pojezierza Pomorskiego.

Głównym założeniem od samego początku projektowania trasy, była przyjemność z jazdy, czyli sprawne przemieszczanie się w surowym otoczeniu natury. Charakter trasy jest jednak zróżnicowany: od gładkich i płaskich asfaltów, przez betonowe dywany, naturalne ścieżki gruntowe lasów, szutrowe szlaki i serpentyny, aż po kamieniste i korzeniste zjazdy i podjazdy oraz wąwozy strumieni i rzek.

Choć trasa była wyznaczana z naciskiem na przejezdność i szybkość przelotową, ścieżki wytyczane tak, żeby nie tonąć w piachu lub błocie, to są fragmenty trudniejsze technicznie, które tylko dodadzą wyrafinowanego smaku przygody i walki.

Na trasie Gothica Trail nuda Wam nie grozi!