trasa

mapa

Już teraz możesz zapoznać się z trasą Gothica Trail.

Możesz ją pobrać w formie śladu GPS i wgrać do swojego urządzenia nawigującego.

To FINALNY kształt szlaku Gothica Trail 2021!

wersja: GT_v1.3-1

W lewym górnym rogu okna mapy kliknij  „View Full Version” aby zobaczyć więcej szczegółów mapy i znaczniki Kamieni Milowych szlaku. Znaczniki te będą widoczne również na mapie w Waszych urządzeniach nawigujących w trakcie wyścigu.

Klikając poniższy guzik „Pobierz GPX”, możesz skopiować bezpośrednio ślad trasy w pliku na swój komputer lub smartfon.

lasy pola szutry

Gothica Trail, to mieszanka różnych epok, historii, krajobrazów i odcinków do pokonania. Jak początek dziejów Gotów na Pomorzu, zaczyna się nad brzegiem Bałtyku i rozciąga wgłąb Pojezierza Pomorskiego.

Głównym założeniem od samego początku projektowania trasy, była przyjemność z jazdy, czyli sprawne przemieszczanie się w surowym otoczeniu natury po twardym i równym gruncie. Charakter trasy jest zróżnicowany, od gładkich i płaskich asfaltów na starcie, przez betonowe dywany, naturalne ścieżki gruntowe lasów, szutrowe autostrady i serpentyny, aż po kamieniste zjazdy i podjazdy w wąwozach strumieni i rzek.

Choć trasa była wyznaczana z naciskiem na przejezdność i szybkość przelotową (to kochamy najbardziej), ścieżki wytyczane tak, żeby nie tonąć w piachu lub błocie, to są fragmenty trudniejsze technicznie, które tylko dodadzą wyrafinowanego smaku przygody i walki.

Na trasie Gothica Trail nuda Wam nie grozi!