Dlaczego warto?

ziemia wojowników

Gothica Trail, to coś więcej niż tylko gravelowy wyścig z punktu A do B.
To układanka emocji i wrażeń jakich doświadczysz w drodze, ściśle związanych z pomorską ziemią Słowian i Gotów. To swojego rodzaju kapsuła czasu różnych epok i światów, zamykająca 350 kilometrów trasy prowadzącej od wybrzeża Bałtyku, po głębokie ostępy lasów i wzgórz pełnych tajemnic tej ziemi.

Trasy, która w wielu miejscach składa się z obłędnie szybkich szutrów, ale nie jest łatwa do zdobycia. Trasy, która potrafi zaskoczyć wspinaczy, ale wynagradza za trud bajkowymi widokami. Trasy również dzikiej i surowej natury, która urzeka pięknem pomorskiej puszczy i wilczych ostoi.

Ziemia Gotów – niezłomnych i odważnych wojowników z Północy, którzy rzucili wyzwanie Imperium Rzymskiemu.

zahartuj serce

Gothica Trail, to dobry test siły i wytrzymałości przed większymi bitwami, na które szykujecie się latem. To jedyna szansa by zdobyć talizman Gotów – Tarczę Odyna, chroniącą od ciosu każdej broni – symbol niezłomności, męstwa i odporności na każdy trud.

To również doskonała okazja by spróbować swoich sił i nabrać hartu ducha dla tych, którzy do tej pory nie zdecydowali się wziąć udziału w ultramaratonie rowerowym po drogach i bezdrożach Polski bez wsparcia z zewnątrz. Nie wiesz czy podjąć wyzwanie na dystansach ponad 500 km? Chcesz doświadczyć atmosfery i emocji ultra jazdy w dzikich ostępach Pomorza Środkowego? Gothica Trail jest właśnie dla Ciebie. Zdobycie Tarczy Odyna doda Ci wiary w siebie i zahartuje serce w walce – staniesz się odważnym wojownikiem.

Pamiętajcie tylko, by po zmroku nie rozbijać biwaku bez ognia – wilki obserwują Was bacznie…