Dlaczego warto?

ziemia wojowników

Ten ultramaraton gravelowy nie jest tylko kolejnym wyścigiem kolarskim i walką o czas na mecie. Gothica Trail, to trudna walka z żywiołami i Twoimi słabościami na niełatwym szlaku bezkresnych odludzi i w najdzikszych, naturalnych ostępach Pomorza. To droga, która zmieni Twój charakter, a nagrodzi prawdziwych bohaterów. Wykuwa Wasze serca śmiałków w prawdziwym ogniu i hartuje je w wodzie, na zmianę, byście docierając do mety mogli dumnie przyjąć w honorze prawdziwy Talizman – Tarczę Odyna! Symbol niezłomności i męstwa. Już nic Cię nie pokona na Twojej drodze!

Gothica Trail, to prawdziwa wyprawa przez epoki i historię tej ziemi. Podroż w czasie od I wieku tej ery, przez wojny światowe, po Zimną Wojnę i PRL. Dotknij antycznej historii własną dłonią, której artefakty zachowały się tu przez ponad 2000 lat, kiedy wędrujący z północy Goci wznosili tu mistyczne Kamienne kręgi i chowali swoich zmarłych na kurhanowych cmentarzyskach. Natkniesz się tu na te porzucone i te odnowione pałace z czasów niemieckiej świetności, zabytki architektury technicznej i dawnej inżynierii. Odnajdziesz zagubiony w lasach tajny sowiecki obiekt 3001 – czynne do dzisiaj magazyny zimnowojennych głowic nuklearnych!

Gothica Trail to wyprawa po prawdziwe łupy Gotów dla uważnych zdobywców. Zbieraj ukryte na szlaku Runy – będą na mecie przepustką do klejnotów starożytnych Wojowników!

zahartuj serce

Gothica Trail – SZLAK CZERWONY (ok. 600 km)

Dobry test siły i wytrzymałości przed ważnymi bitwami, na które szykujecie się latem. To jedyna szansa by zdobyć trofeum wytrawnego Wojownika Ziemi Gotów – Talizman Aegishjalmur, z runami symbolizującymi Siłę, Odwagę i Ogień – Tiwaz, Uruz, Kenaz.

Gothica Trail – SZLAK NIEBIESKI (ok. 400 km)

Również doskonała okazja by spróbować swoich sił i nabrać hartu ducha dla tych, którzy do tej pory nie zdecydowali się wziąć udziału w ultramaratonie rowerowym po drogach i bezdrożach Polski, bez wsparcia z zewnątrz. Nie wiesz czy podjąć wyzwanie na dystansach ponad 500 km? Chcesz doświadczyć atmosfery i emocji ultra jazdy po bezdrożach i dzikich ostępach Pomorza? Gothica Trail – Szlak Niebieski jest właśnie dla Ciebie. Zdobycie Tarczy Odyna doda Ci wiary w siebie i zahartuje serce w walce – staniesz się odważnym Wojownikiem.

Gothica Trail – SZLAK ZIELONY (ok. 100 mil)

Szlak dla tych, którzy chcą doświadczyć wielu wrażeń z ultra, ale chcą być na mecie jeszcze na kolację. Szlak Gothica Trail pozwoli zaspokoić pierwszy głód odkrywcy, ale jest też okazją na wytrawne ściganie gravelowe w klasycznym dystansie 100 mil, bez rozbudowanej strategii i logistyki dystansów ultra. Decyzja należy do Ciebie.

Każdego Wojownika i Wojowniczkę uhonorujemy trofeum, niezależnie od tego czy osiągnie metę triumfalnie, czy podda walkę na szlaku. Wszystkim poległym przypniemy odznakę Valhalla – symbol mitycznej krainy poległych w chwale Wojowników.

Pamiętajcie tylko, by po zmroku nie rozbijać biwaku bez ognia – wilki będą Was obserwować całą drogę…

Talizman - Aegishjalmur - Hełm Grozy - Gothica Trail Gravel Race
Talizman - Tarcza Odyna - Gothica Trail Gravel Race
Przypinka - Tarcza Odyna, Aegishjalmur, Valhalla - Gothica Trail Gravel Race